1. den - Dopravní hřiště

08.08.2024

Celý rok jsme se těšili a konečně je tu - Týden zážitků 2024. Letošními lektorkami jsou Verča a Iva - tety z Rybičky. Začínáme v pondělí 8. července tím, že se dopoledne sejdeme v klubovně Rybičky. Seznámíme se, zazpíváme si a rozdáme si materiál na Výletníček, který pro nás připravila Verča. Jsou to desky s obrázky, různými úkoly, atd., které si budeme zakládat každý den, abychom si po čase vzpomněli, kam všude jsme se na Týdnu zážitků podívali. A kam se podíváme dnes odpoledne? Na dopravní hřiště při DDM Prahy 7 na Letné.

Odpoledne jsme se sešli na zastávce tramvaje Chotkovy sady. Všechny děti měly nějaké to "vozidlo" - první kolo bez šlapek, odrážedlo nebo koloběžku. Přejeli jsme celou Letenskou pláň a přitom jsme soutěžili v rychlosti i ve slalomu. Děti byly moc šikovné a budily na pláni zaslouženou pozornost:-) Dopravní hřiště jsme našli snadno, protože je hned vedle vysoké bývalé vodárenské věže. Děti si společně projely hřiště a seznámily se s dopravními značkami, které regulují provoz vozidel i pohyb chodců. Na hřišti jsou i atrakce, různé prolézačky, klouzačky, atd. Tak jsme si to odpoledne pěkně užili. A kam zítra? No přece na Zájezd!